Autor: Kuria Metropolitalna Łódzka
Wyświetleń: 1948
Zmarł śp. ks. prał. Karol Szumacher

W dniu 30 grudnia 2023 roku zmarł w 95 roku życia i 67 roku kapłaństwa opatrzony świętymi sakramentami śp. Ksiądz Prałat Doktor Karol Szumacher - emerytowany wychowawca i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi długoletni duszpasterz przy parafii Opatrzności Bożej w Łodzi i kanonik honorowy Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej.

Msza święta w intencji śp. Księdza Prałata zostanie odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Łodzi w piątek 12 stycznia 2024 r. o godz. 19:30.

Pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w także w kościele parafialnym pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Łodzi w sobotę 13 stycznia 2024 roku o godzinie 11.00 i po niej nastąpi złożenie ciała śp. Księdza Prałata do grobu na cmentarzu rzymskokatolickim pod wezwaniem Świętej Anny w Łodzi (ul. Lodowa 78).

Kuria Metropolitalna Łódzka