Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
II Niedziela Zwykła - 14 I 2024

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 14 stycznia 2024 r.

1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
  2. „Szalom/Pokój – Dar Boga” to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Zgierskiej 27. O godz. 19.00 dwugłos zatytułowany: Judaizm i chrześcijaństwo o wojnie z rabinem Dawidem Szychowskim i kard. Grzegorzem Rysiem, o godz. 20.15 – liturgia Słowa, po której będzie poczęstunek.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową [email protected]. Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
  4. Studenci Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” zapraszają na kolejną odsłonę koncertu bożonarodzeniowego. Tegoroczna edycja jest o tyle wyjątkowa, że tym razem Schola DA5 połączyła siły ze studentami z innych łódzkich wspólnot akademickich. Koncert odbędzie się w katedrze 14 stycznia o godz. 20.00, czyli po wieczornej Mszy św.
  5. Msza św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r., będzie sprawowana w bazylice archikatedralnej 17 stycznia o godz. 12.00.